Parimad Muuseumid Tallinnas – Neli Vaatamisväärsust

Otsid Tallinna parimaid muuseume? Siin on neli soovitust:

1. Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseumi eesmärgiks on uurida ja koguda Eesti 18-20.sajandi külamiljööd ja arhitektuuri. Muuseum asutati 1957 aastal ning pisut hiljem eraldati muuseumile 66 hektari suurune maa-ala Tallinnas Kopli lahe ääres. Praegusel ajal on muuseumi lähedal erinevad hotellid ning ka Rocca al Mare kaubanduskeskus. Antud hetkel on muuseumi territoorium pisut suurem kui 70 hektarit ning eksponeeritakse ligemale 80 erinevat hoonet. Muuseum on kõigile huvilistele avatud aastaringselt ning suletud vaid kolmel päeval aastas. Sõltuvalt aastaajast on muuseumil ka pisut erinevad näitused ning kajastatakse seda, mis paremini sobib. Külastamine on sobilik kõikides vanustes inimestele ning ei tohiks jätta külmaks ühtegi eestlast. Võimalusel tasub külastada muuseumit ilusa ilmaga, sest enamus eksponaate on õues ning halva ilma korral on elamus kahvatu.

2. Lennusadama muuseum

eesti parimad muuseumid

Esmakordselt avas oma uksed muuseum 2012 aastal. Tegemist on Eesti Meremuuseumi poolt avatud muuseumiga, mis paikneb Lennusadama vesilennukite angaaris. Ehitustööd kestsid ligemale viis aastat ning selle käigus korrastati nii hoonet, kui ka selle ümbrust. Keskse tähendusega on muuseumi jaoks allveelaev Lembit, mis on Eesti läbi ajaloo ainus allveelaev. Praegusel hetkel on võimalik eksponaadi peal turnida ning vaadata sees ringi, kuidas elu allveelaevas on. Soovi korral on võimalik ka ettetellimisel saada giidiga tuuri, mille käigus jutustatakse lugusi allveelaeva kohta, ning kuidas ta lõpuks Lennusadamas lõpetas. Muuseum on seest jagatud seitsmeks erinevaks osaks. Lembitu kõrval on teine tähtis eksponaat kuulus briti vesilennuk Short 184 – tegemist on maailma ainukese elusuuruses koopiaga antud lennukist. Seda lennukit kasutati Teise Maailmasõja ajal, kuid kahjuks ühtegi originaali säilinud ei ole. Lisaks siseangaarile on muuseumis ka hulgaliselt muusemilaevu väliseksponentidena. Varasemalt olid kõik laevad erinevates kohtades, kuid peale Lennusadama taastamist on kõik ühte kohta kokku toodud, ning inimestel on võimalik nendega lähemalt tutvuda ja pildistada. Kõik laevad on korrastatud ning külalistele on kõik ruumid avatud.

3. Eesti Panga muuseum

Eesti Panga muuseumi puhul on tegemist Eesti Panga juures asuvast muusemist, kus tutvustatakse Eesti raha, selle ajalugu ning näidatakse kogu panga toimimist. Esmakordselt avas muuseum uksed 1997 aastal ning on üks esimesi taasiseseisvunud Eesti muuseume. Aastal 2012 läbis muuseum suure muutuse ning koliti vanadest ruumidest välja. Uued ruumid asuvad Aadlipanga ruumides ning varasema 180 ruutmeetri asemel on nüüd eksponaatidel ruumi 370 ruutmeetrit. Muuseumit külastades on võimalik saada põhjalik ülevaade raha rollist kogus ühiskonnas ning, kuidas näeb välja raha tootmine. Samuti on väljapanekul kõik rahatähed ja mündid, mis on Eesti algusaegadest peale käibel olnud või käibele plaanitud lasta. Seoses võimu muutusega on Eesti Pank olnud vahepeal ka venelaste võimu all. Paljud väljapanekud on interaktiivsed ning tõmbavad ligi ka nooremat vaatajaskonda. Eriliseks teeb muuseumi see, et kuigi tegemist on rahaga, siis sissepääs on kõigile tasuta.

4. Eesti Kunstimuuseum

Algselt loodi Eesti Kunstimuuseum aastal 1919. Eksponaatide seos on näha teoseid keskajast, kuni tänapäevase kunstini välja. Antud muuseumi koosseisu kuulub väga palju erinevaid muuseumi ning ilmselt rahva jaoks kõige tuntum neist on KuMu. Selle muuseumi puhul on tegemist äsja avatud suure muuseumiga, kus ühtlasi tegutsevad ka kunsti õppivad inimesed. Kokku on muuseumis ligemale 25000 ruutmeetrit pinda läbi mitme korruse. Maja on seitsme kordne, millest veel omakorda kaks tükki on maa all. Sellest muusemist leiab tegevust igas vanuses külastajale ning näitused muutuvad pidevalt. Oma avaruse ja ruumiküllusega on see ainulaadne Euroopas, ning külastajaid on üle kogu maailma.

 

No Comments

Categories: Merendus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *